Chciałam się dziś z Tobą podzielić trzema zasadami, które były mi wpajane od klasy podstawowej. Mój św. pamięci trener piłki ręcznej powtarzał je przy każdej możliwej okazji. Była to niezwykle ważna osoba w moim życiu, która nauczyła mnie pracy w zespole, wartości życia, zaraziła miłością do sportu, ale przede wszystkim nauczyła, jak powinno się żyć.

Prawie każdy sportowiec może powiedzieć, że dla trenera zwykle liczą się przede wszystkim wyniki. U mnie było inaczej! Wcześniej nierozumiane, często „olewane” zasady, które teraz, kiedy minęło tyle lat, mają ogromne znaczenie.

Nie patrzę tylko przez pryzmat swoich doświadczeń. Mówię za jeszcze kilka innych kobiet, które podzielają moje zdanie. Nie musisz brać tego do siebie, ale możesz się nad tym zastanowić i właśnie do tego Cię namawiam 🙂

 

1. Bądź kobietą

Dbaj o siebie i swoje samopoczucie. Dbaj o swoje ciało, o skromny ubiór i czyste buty. Czy nie jest ważne to abyś czuła się dla siebie piękna? Skąd ta zazdrość, kiedy mijasz ze swoim partnerem piękną kobietę? Czy Ty też nie możesz taka być? Nie są Ci potrzebne wielkie pieniądze! Dbałość o siebie, to tak jak wcześniej wspomniałam: czyste ubranie i buty, jędrne ciało, zadbana skóra, poświęć na to codziennie tyle czasu, ile jesteś w stanie.

O nie, nie! Nie mów mi, że narzekasz na brak czasu. W to Ci nie uwierzę! Jestem kobietą!
Dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych :)

Kiedy Ty czujesz się zadbana i zrelaksowana, zaczynasz inaczej odbierać świat. Masz więcej energii do wyjścia poza dom i miejsce pracy. Dostrzegasz wzrok mijających Cię panów. Twój partner obdarza Cię większą ilością komplementów. Masz więcej energii do wykonywania rzeczy poza Twoją codzienną listą obowiązków. Częściej przeglądasz się w lustrze i co najważniejsze NIE ODCZUWASZ zazdrości czy frustracji w towarzystwie innych kobiet.

2. Edukuj się

Każda osoba jest interesująca jeżeli ma coś ciekawego do powiedzenia. Czy nie uważasz, że regularne pozyskiwana  wiedza w zakresie rzeczy, które Cię interesują, zmotywuje Cię do osiągania wielkich celów? Nieważne co to jest! W każdej dziedzinie możesz czuć się specjalistką, co podniesie Twoją wartość dla siebie samej. Nigdy nie powiesz, że Twoje życie jest monotonne. Nigdy nie zarzucisz nikomu, że to jego wina – wszystko zależy od Ciebie. Twój mózg stale dostaje nowych bodźców. Rozwijasz swoją kreatywność. Budujesz swoje marzenia. Łatwiej wyjdziesz z trudnych sytuacji, bo będziesz skłaniała się do znalezienia rozwiązania, a nie użalania się nad sobą. Kiedy życie obróci się do góry nogami, Ty będziesz wiedziała, co możesz zrobić.

Czy starasz się znaleźć codziennie 15-30 min czasu na zgłębienie wiedzy w wybranej dziedzinie?

3. Praca

Jedno proste pytanie: jak czułabyś się chodząc do pracy ubrana byle jak, wiecznie niewyspana i wykonywała od kilku lat czynność, która niema żadnego wpływu na Twój mózg? Badania potwierdzają, że kobiety, które czują się atrakcyjne i inteligentne, osiągają lepsze wyniki w pracy i wykonują priorytetowe sprawy w swojej branży. Wiem, co znaczy pracować kilkanaście godzin na dobę i kiedyś mi to nie przeszkadzało, ale uwierz mi, że z latami nasz organizm się zmienia. Na swoim przykładzie powiedzieć mogę, że wchodząc do pracy wypoczęta, szybciej realizuję swoje zadania. Jeżeli Ci się wydaje, że nie zdążysz z projektem i siedzisz kolejne nadgodziny w pracy, to powiem Ci, że jesteś w błędzie. Idź do domu, odpocznij, weź relaksującą kąpiel, a kolejnego dnia wstań godzinę wcześniej i dokończ zadnie. Miło się zaskoczysz.

Prace możesz stracić w każdej chwili, ale siebie i swojej wiedzy nigdy.

 

Dziękuje za Twój poświęcony czas i zachęcam Cię do podzielenie się tym wpisem z Twoją przyjaciółką.

Jeżeli chcesz być ze mną na bieżąco i codziennie otrzymywać motywację możesz:

  • zapisać się do newslettera (kolumna po prawej stronie)
  • znaleźć mnie na facebooku
  • dołączyć na instagramie
Loading...