Temat akceptacji siebie i pokochania własnego „ja” od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje. Mam tu na myśli poczucie własnej wartości, umiejętność spędzania czasu samemu ze sobą, doceniania siebie za to kim jesteśmy i ile już udało nam się osiągnąć. Umiejętność rozwiązywania swoich problemów, wyciągania wniosków wtedy, kiedy nam coś nie wychodzi, przyznawania się do błędów i szanowania swojego ciała. Szanowanie swoich wartości i znajdowania dla nich czasu. Spełnianie swoich marzeń i pozwolenie sobie na czas tylko dla siebie.

Dlaczego mnie to interesuje?

Mając kontakt z tak zróżnicowanym przekrojem wiekowym widzę, jak problem braku czasu dla siebie powiela się w mniejszym lub większym stopniu. Ludzie tak bardzo są pochłonięci pracą i obowiązkami, że nie starają się spojrzeć na swoją dusze i ciało, które są kluczem do szczęśliwego życia i satysfakcji, jaką możemy odczuć dopiero po wielu latach. Czy zapytani z zaskoczenia potraficie sobie odpowiedzieć na pytania:

  • Kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne?
  • Czy poświęcasz tyle czasu, ile byś chciał na ważne dla Ciebie wartości?
  • Wymień 5 rzeczy z których jesteś dumny?
  • Jak wygląda Twoje miejsce odpoczynku ?
  • Czy żyjesz w zgodnie ze sobą?

Pokochaj siebie!

Doceń siebie jako człowieka, naucz się żyć sam ze sobą! Czy wiesz, co czeka Cię w życiu? Co stanie się, kiedy będziesz mógł liczyć sam na siebie? Czy jest jakaś osoba, która będzie dla Ciebie lepszym przyjacielem niż Ty sam?

Po co to wszystko?

Kiedy Ty sam obdarzysz się szacunkiem, obdarzysz siebie wielką siłą i szczęściem, które bezinteresownie przelejesz na grono bliskich Ci osób. Kiedy Ty rozumiesz swoją dusze, słuchasz ciała, które daje wyraźne znaki, kiedy jest mu źle – osiągniesz sukces.

 

Co możesz zrobić?

Dbaj o siebie

Organizuj swój czas, wtedy masz kontrolę nad tym, na co go tracisz. Potrafisz wykonać więcej zadań i nie tracisz czasu na „rozpraszacze”. Ustal swoje dni, kiedy wykonasz ulubioną aktywność fizyczną. Nie nakładaj dla siebie za dużo! 3 dni treningowe w tygodniu zupełnie wystarczą, resztę uwagi poświęć na to, co jesz. Dobre posiłki mają ogromny wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale także na samopoczucie i wygląd skóry. Jeżeli masz problem z podjadaniem, możesz wykorzystać mój planer żywieniowy. Kiedy wiesz, co masz w swoim menu – nie podjadasz byle czego.

Mów dobrze do siebie

Dlaczego kiedy coś Ci nie wychodzi, obwiniasz siebie? Czy nie lepiej szybko wyciągnąć wnioski i znaleźć rozwiązanie? Dlaczego nie chwalisz samego siebie, kiedy uda Ci się zrealizować zadanie lub wykonać pełny trening? Mamy zwyczaj raczej szukania w sobie negatywów, niż codziennie docenianie się w najprostszych sprawach, które są częścią naszego zadowolenia z całego dnia. „Dzień jak co dzień” – znasz to? A czy po drodze nie było rzeczy, które płynnie zrealizowałeś: ukończony projekt, dobrze wykonane zadanie, skuteczne spotkanie biznesowe, pyszny obiad, porządek w domu, lekcje z dzieckiem, trening, dobra promocja na zakupach itp. To nie są powody do zadowolenia? Szukaj prostoty i naucz się cieszyć z małych rzeczy!

Bądź sobą

Codzienne sytuacje wymagają od nas zmian osobowościowych, w pracy jesteś kierownikiem, w domu mamą, a dla przyjaciółki dobrą duszą. W każdej sytuacji zachowujesz się zupełnie inaczej i nawet tego nie widzisz. Jednak, kiedy znasz swoje wartości i wiesz, co jest dla Ciebie ważne, podświadomie masz zaprogramowane pewne aspekty, którymi zaczynasz się kierować w swoim życiu i które niejednokrotnie skłaniają Cię do innych wyborów. Staraj się mówić głośno o tym czego chcesz, a czego nie. Ludzie nie czytają w myślach! Kiedy nie wiedzą, co tak naprawdę czujesz, mogą Cię zranić lub wprowadzić w zakłopotanie. Otwórz usta i rozmawiaj szczerze, a wtedy dwie strony na tym skorzystają.

Zrób coś dla siebie

Zastanów się i postanów, że chociaż raz w tygodni zrobisz coś wyłącznie dla siebie. Nie ważne, co to będzie!

Spacer, trening, masaż, kosmetyczka, książka, kolacja ? Wybór należy do Ciebie. Znajdź czas dla Twojego wewnętrznego „ja” . Czy wiesz ile rzeczy jesteś w stanie zrozumieć, przebywając w swoim towarzystwie? Nie wiadomo skąd zaczynasz odpowiadać sobie na ważne dla Ciebie pytania dotyczące życia, pracy i rodziny. Nie wiadomo skąd zaczynasz dostrzegać w sobie rzeczy, które lubisz i te nad którymi chcesz pracować. Nie ma nic lepszego, niż rozwój swojej duchowości, ale najpierw musisz znaleźć na to chociaż 15 minut.

Metamorfoza

Tego właśnie dotyczy jeden z aspektów przeprowadzanych przeze mnie metamorfoz. Nie sztuką jest zmienić ludzki wygląd dietą i treningami. Sztuką jest dokonać całościowej zmiany, która rozpoczyna się w głowie. Tego uczymy się krok po kroku, a i Ty jeśli chcesz dołączyć do nas i zmienić swoje całe życie od podstaw – serdecznie zapraszam.

Na czym polega metamorfoza? Sprawdź 

 

 

ZAINSPIRUJ SIĘ ŻYCIEM