Budzisz się rano i pierwsze co robisz to nastawiasz wodę na kawę?

Chcesz codziennie tryskać energią i czerpać z dnia całymi garściami?

 

Musisz wiedzieć o pewnym fakcie! Dlaczego nie warto pić kawy na czczo ?

👉 Kawa wypita na pusty żołądek zwiększa jego kwasotę, co jest wynikiem problemów ze zgagą i niestrawnością, które mogą wystąpić w dalszej części dnia. Wysoka kwasowość może ostatecznie prowadzić do poważnych problemów takich jak wrzody żołądka, zgaga, zespół jelita drażliwego oraz choroba refleksową.

👉 Kawa na czczo blokuje produkcję serotoniny, neuroprzekaźnika, który wywołuje uczucie przyjemności, szczęścia oraz dobrostanu. Główną przyczyną depresji rozumianej, jako choroba psychiczna jest brak serotoniny.

👉 Rano budzimy się z podwyższonym poziomem kortyzolu – hormonu stresu. To dzięki niemu mamy energię i zyskujemy czujność na resztę dnia. Kofeina może zakłócić naturalną produkcję kortyzolu. W efekcie organizm, zamiast polegać na swoich hormonach, zacznie potrzebować porannej kawy, by być pobudzonym

👉 Po wypiciu kawy na pusty żołądek wkrótce pojawia się wilczy głód, nad którym trudno zapanować. Wtedy właśnie zamiast zdrowego śniadania chętniej sięgamy po węglowodany złożone w postaci np drożdżówek.

👉 Należy też pamiętać, że kawa ma działanie moczopędne, dlatego pijąc mocną kawę i nie uzupełniając jej innymi płynami, narażamy organizm na odwodnienie.

 

Co najlepiej wypić zaraz po przebudzeniu?

➡ szklanka ciepłej wody ( z cytryną, owocami, miodem, miętą, itp)

➡ sok warzywny

➡ sok świeżo wyciskamy (Np: jabłko, ogórek zielony, natka pietruszki, gruszka, seler naciowy)

 

Zapraszam do moich treningów na YOU TUBE