Czy poniższe słowa nie są prawdą?

 

„Począwszy od wyglądu, na zachowaniach kończąc. Kiedy mężczyzna jest ledwie urodziwszy od diabła, mówi się o nim, że jest interesujący, ewentualnie, że może nie jest najprzystojniejszy, ale za to dobry z niego człowiek. Niewielu panów przypomina amantów z reklam najbardziej markowych garniturów, mimo to mało kto pozwala sobie pod ich adresem na komentarze dotyczące rozmiaru ich ramion, klatki piersiowej, tego, ile tłuszczu mają w okolicach pasa. Natomiast kiedy kobieta swoją aparycją odbiega od tej pani widzianej  i wyretuszowanej w reklamie bielizny, niemal od razu jest powód, aby ją o tym poinformować. Że biodra za szerokie, za wąskie, że brzuch niewystarczająco płaski, pośladki obwisłe, piersi nie takie. Palce koślawe, usta zbyt małe, powieki opadnięte, rzęsy za krótkie, włosy za puszyste, za cienkie… Brwi jakieś zbyt odstające, kości policzkowe zbyt wyraziste. Cokolwiek kobieta zrobi w kwestii wyglądu, zawsze znajdzie się grono ludzi, które poinformuje ją, że nie wygląda wystarczająco dobrze. Trudno jest każdemu dogodzić i nawet nie warto próbować. Kobieta jednak podejmuje tę próbę i wiele z nich wciąż czuje się winnymi, że nie wyglądają idealnie. Cokolwiek to słowo znaczy.”
Kamila Rowińska

 

Bądź sobą! Bądź piękna dla siebie!

Dla mnie piękna kobieta, to ta, która dba o siebie. Mam tu na myśli dbałość o swoje ciało, zdrowie i duszę. Ciało pod względem rozwoju mięśni i siły, jędrności skóry – co daje nam systematyczny trening. Zdrowie – dbałość o to, co jemy, jak spędzamy swój czas, na co poświęcamy swoją energię. Dusza – to, to jaką osobą jesteśmy. Jak czują się przy nas inni, ważni dla nas ludzie, jak prowadzimy swoje życie i ile czerpiemy z niego pięknych chwil.

Dla mnie! Podkreślam to słowo, bo opiszę tu tylko i wyłącznie to, co ja uważam – Ty możesz mieć inne zdanie 😉

Piękna kobieta to ta, która ma czyste ubranie, ulubiony zapach perfum, czasem ubierze trampki, czasem szpilki – w zależności od jej humoru. Potrafi zorganizować czas dla siebie i dla swoich bliskich, ma uśmiech na twarzy i pozytywne myśli w głowie.

1. Poznaj swoja duszę!

Najczęściej skupiamy się na tym, co chciałybyśmy w sobie zmienić lub na tym czego jeszcze nam w życiu brakuje. Zrób sobie wewnętrzną analizę. Zapisz wszystkie wartości, które lubisz w sobie (nie chodzi tylko o wygląd) jestem przekonana, że kiedy otworzysz umysł, znajdziesz przynajmniej 10. Zapisz również te, które masz „do przepracowania”. Jeżeli widzisz możliwość pracy nad nimi – ZRÓB TO!, jeżeli nie – ZAAKCEPTUJ i weź to jako swoją oryginalność.

 

2. To, co mówią o Tobie inni nie zawsze jest zgodne z prawdą. 

Obserwując innych ludzi, często oceniamy ich na zasadzie własnych przekonań, które mamy w sobie wypracowane. Sama zwróć uwagę na to, ile razy błędnie o kimś pomyślałaś. Mamy w sobie coś strasznie dziwnego, że nie znając osoby, a tylko patrząc na nią podświadomie nasz umysł wkłada ją do danej szufladki.

To samo tyczy się opinii na Twój temat. Kiedy słyszysz jakieś zdanie opisujące Twoją osobę, które może przynieść Ci przykrość, zadaj sobie pytanie „czy ja taka właśnie jestem”. Kiedy odpowiadasz sama przed sobą i odpowiedź brzmi „tak”, podejmij pracę nad zmianą z uśmiechem na twarzy, że dowiedziałaś się czegoś bardzo dobrego. Jednak, kiedy nie zgadzasz się z taką opinią, nie bój się o tym powiedzieć głośno.

 

3. Nie oceniaj! Skup się na doskonaleniu siebie.

Nie ma nic pożyteczniejszego na tym świecie od poznania siebie wewnętrznie (między innymi dlatego też podjęłam studia coachingu) i wkład w udoskonalenie swoich mocnych stron. Zakończ ocenianie innych osób i mówienie o nich w negatywny sposób, bo pamiętaj – to zawsze do nas wraca.

A tak w ogóle to co daje Ci „obgadywanie” innych? Chwilową radość? Poczucie, że jesteś lepsza? Że posiadasz wyższy status? Samo wymawianie negatywnych słów budzi w Twoim mózgu chęć do bycia smutnym człowiekiem. Skup się na swoich mocnych stronach i zacznij je doskonalić. Wybierz się na szkolenie, przeczytaj książkę, zapisz się na webinar. Kiedy wzmocnisz swoją wiedzę na temat siebie, wzmocnisz poczucie własnej wartości.

Razem z dziewczynami z FIT PRZEMIANY staramy się każdego dnia czerpać jak najwięcej pożytecznego dla siebie! Gdybyśmy skupiały się na tym, co złe, albo czego nam brakuje nie miałybyśmy czasu na szukanie rozwiązań. Każda z nas jest inna, ale też każda z nasz ma coś wyjątkowego w sobie, co warto pielęgnować, a na pewno warto się temu przyglądać. Jednak najpierw trzeba zacząć chcieć rozwijać siebie, aby czuć się ważna – DLA SIEBIE.