Dziś ma być pozytywnie!

Dziś chcę Ci przedstawić credo optymisty, które powstało na bazie przeczytanych przeze mnie książek, moich doświadczeń i przemyśleń. Pamiętaj, że nie musisz się z tym zgadzać, jednak zanim cokolwiek powiesz, proszę Cię o chwilę zastanowienia. Otwórz umysł na nowe spostrzeżenia.

CREDO OPTYMISTY

1. Każdego dnia znajduję 1 minutę, aby docenić to, co mam, to, że mogę przeżyć dzień tak jak sobie go zaplanuję.

Obserwując życie mam wrażenie, że to jeden wielki wyścig. Nie zdążymy zrealizować jednej rzeczy, a już myślimy o drugiej. Zatracamy się, tracimy energię i przychodzi dzień, kiedy wszystko wydaje nam się do dupy. Spróbujmy inaczej! Zapisz na kartce 3-4 najważniejsze dla Ciebie rzeczy, które posiadasz w swoim życiu i każdy dzień zacznij od minuty, którą poświęcisz na myślenie tylko o tym.

 2. Nikt nie ma takiego wpływu na moje dobre samopoczucie niż ja sama. Jestem odpowiedzialna.

Naprawdę? Pozwolisz, by ktoś decydował czy jesteś radosny czy smutny? Nie uzależniaj swojego samopoczucia od innych ludzi. Każdego dnia daj sobie szansę na kilka pozytywnych słów od swojego najlepszego przyjaciela – od siebie.

3. Poświęcam tyle czasu na doskonalenie siebie, że nie znajduję go na krytykowanie innych.

Samo wymawianie negatywnych zdań wzbudza w naszej głowie destrukcyjne emocje. Czy mało masz codziennych problemów? Spróbuj zareagować słowem „stop”, kiedy ktoś w Twojej obecności zaczyna mówić negatywnie o innych.

 

4. Otaczam się ludźmi, którzy dodają mi energii i ciągną w górę.

Życie jest zbyt krótkie, aby otaczać się fałszywymi ludźmi. Postaw na jakość, a nie na ilość.

5. Jestem lojalna względem moich przyjaciół i sprawiam, że czują się wyjątkowi.

Jeżeli ktoś jest Twoim prawdziwym przyjacielem, zawsze będziesz postępować lojalnie względem niego. Jeżeli zdarzają się inne sytuacje, warto zastanowić się nad swoim zachowaniem.

 

6. Każdy problem to wyzwanie, którego nie odkładam na później. Myślę tak długo aż znajdę 3 pozytywne jego strony.

W życiu nic nie dzieje się bez przyczyny. Każda negatywna emocja ma Cię nauczyć czegoś nowego. To, jak szybko rozwiązujesz problem zależy od Twoich chęci.

 

7. Sukces innych sprawia mi taką samą radość jak mój sukces. Daje mi kopa do działania. 

Skoro innym się udało, uda się i Tobie. Po prostu do tej pory włożyłeś za mało energii. Zapytaj innych, co możesz zrobić więcej.

8. Dbam o swoje zdrowie, które pozwoli mi spełniać marzenia.

Traktuj zdrowie jako swój priorytet. Nie spełnisz wymienionych tu punktów, kiedy będziesz przebywać w szpitalu. Czy chcesz aby Twoja starość była uciążliwa, czy wolisz mieć siłę, by wyjść do parku? Czy aby nie teraz pracujesz na to, co czeka Cię za kilka lat?

 

9. Doprowadzam sprawy do końca, aby mieć czysty umysł.

Zaglądaj systematycznie w swoją listę „to do”. Czysta głowa to kreatywny umysł. Niedokończone sprawy wracają do Ciebie zawsze wtedy, kiedy najmniej tego oczekujesz.

10. Jestem swoim najlepszym przyjacielem i żyje w zgodzie ze swoimi wartościami. 

Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś. Znajdź w sobie dobro. Pracuj nad swoimi wadami. Wymagaj najpierw od siebie, a później od innych.

Czy moje credo optymisty stanie się Twoim?

 

INTERESUJESZ SIĘ ROZWOJEM OSOBISTYM? 

U mnie od dłuższego czasu obserwacja siebie i swoich emocji stała się niezwykle ekscytującą lekcją, która wykonuje każdego dnia. Najłatwiej wymagać nam od innych i oczekiwać, że inni zmienią się „na lepsze”. Ja postanowiłam zacząć od siebie. Inwestuje w siebie bo to najlepsza inwestycja, która jest dobrze odbierana przez moich bliskich.

CHCESZ WIĘCEJ ? Dołącz do FIT PRZEMIANY!