z” ją Dlaczego życie ucieka tak szybko? Dlaczego ciągle narzekamy na brak czasu? Mija kolejny miesiąc, kwartał czy rok, a my nadal stoimy w tym samym miejscu. Ciągle obiecujemy sobie zwolnić, obwiniany innych o nadmiar obowiązków czy narzekamy, że świat jest zły.

 

Wszyscy chcemy, aby nasze życie było harmonijne i dobrze zorganizowane, jednak nie opuszcza nas uczucie chaosu i wiecznego zmęczenia. Stale wyznaczamy sobie cele i zapisujemy na kartkach zadania, których nie realizujemy. Różnimy się pod wieloma względami ale łączy nas jedno:

 

Stale marnujemy czas i energię!

 

 Stale marnujemy swój czas! Pomyślisz, że zwariowałam, bo masz tyle obowiązków, ze nie wiesz, w co ręce włożyć, jednak daj mi szansę, otwórz umysł na to, co chcę Ci przekazać. Trwanie w systemie z dnia na dzień bez analizy powoduje, że nasze życie staje się „bylejakie”. „Robię tyle rzeczy, że już sama nie wiem gdzie znaleźć czas dla siebie”.  Takie działania prowadzą do obniżonej satysfakcji z życia i frustracji. Odbierają energię do działania! Powiedz sama, ile razy zdarzyło ci się, że po całym dniu nie potrafiłaś odpowiedzieć, co tak naprawdę robiłaś, a może nawet pomyślałaś, że zrobiłaś niewiele. Myślę, że wiele razy.

 

Co zrobić, aby czynności dnia codziennego przybliżały Cię do podniesienia jakości twojego życia?

 

Nieustannie zadawaj sobie pytanie „CO JA TERAZ ROBIĘ, CZY JEST MI TO POTRZEBNE?”

Wiesz, ile razy łapałam się na tym, że robię rzeczy bezużyteczne? Wiesz, ile razy uświadomiłam sobie, że robię 3 rzeczy na raz i tak naprawdę nie robię nic na 100% ? Ile razy wpadłam w pułapkę „czasopochłaniaczy” ? . Nie chodzi o to, że nagle masz robić tylko te rzeczy, które mają zbliżyć cię do celu. Chcę abyś miała świadomość swojego życia. Kiedy pytanie „co ja teraz robię” towarzyszy Ci w życiu, zaczynasz dostrzegać na co pożytkujesz swoją energię. Uczestniczki mojego programu „Jestem ważna! Mam czas dla siebie, czas na trening i zdrowe odżywianie” wykonując sumiennie to zadanie osiągają ogromne korzyści w postaci: czasu wolnego i konsekwencji w wykonywaniu zadań. Wystarczy tylko jedno proste zadanie – analiza czasu tygodnia, abyś znalazła wiele odpowiedzi i odrzuciła to, co zabierało Twój czas.

 

 

Jak to pytanie pomaga w życiu? 

 

  • Krzątasz się po domu, niby coś robisz, niby nie i nagle, spoglądając na zegarek widzisz, że minęły 3 godziny? Pytasz jak to? A właśnie tak! Kiedy zaczniesz zadawać sobie pytanie „CO JA TERAZ ROBIĘ?”, szybko dyscyplinujesz się do wykonywania konkretnej czynności. Być może zaczniesz sprzątać dom, a to wpłynie na twoje relacje z mężem, który lubi ład i porządek. Może zaczniesz czytać, bo nigdy nie masz czas albo zakończysz wiecznie odwlekane zdanie.
  • Odpalasz komputer, bo chcesz odpisać na ważnego maila, ale widzisz mega interesującą ofertę wakacji, a w międzyczasie napisała przyjaciółka, bo ma problem niecierpiący zwłoki. Najczęściej robisz 3 rzeczy na raz i wychodzisz z pracy z pustką w głowie „co ja w ogóle robiłam?”. Kiedy zaczniesz zadawać pytanie „CO JA TERAZ ROBIĘ”, wykonasz zadania szybciej. 
  • Spędzasz czas z przyjaciółkami, a w międzyczasie odpowiadasz na maila z pracy (bo nie możesz wytrzymać) i przy okazji jesz sernik. Czy potrafisz czerpać 100% satysfakcji z deseru? Czy Twój mail będzie profesjonalny? A co z Twoją relacją przyjacielską? Czy ta druga osoba czuje się dla Ciebie ważna? Zadaj sobie pytanie „CO JA TERAZ ROBIĘ?”.

Takie funkcjonowanie (na początku jest trudno, ale po czasie słowo to nie opuści Cię na krok) szybko definiuje w moim umyśle, czy aby na pewno czynność, którą się zajmuję, jest ważną dla mnie czynnością i czy czas jest dobrze spożytkowany. Dzięki tej „metodzie” szybciej wykonuję swoje zadania (bo się skupiam), buduję wartościowe relacje (bo słucham), realizuję cele (bo analizuję) i co dla mnie najważniejsze: JESTEM PEWNIEJSZA SIEBIE, bo wiem, że mam wpływ na to, co mnie otacza i widzę swoje nawet najmniejsze sukcesy. MAM CZAS DLA SIEBE bo sobie na to pozwalam.

 

To jedno z wielu zadań, które wykorzystuje w programie „Jestem Ważna! Mam czas dla siebie, czas na trening i zdrowe odżywianie” w celu zyskania czasu dla siebie i czasu na trening. Uczestniczki programu uczą się jak lepiej zarządzać swoją energią i mieć chwilę dla siebie. Sprawdź czego jeszcze możesz się nauczyć.