Czy nasz organizm potrzebuje diet oczyszczających? Nie! Stosowanie czasowych głodówek, czy restrykcji kalorycznych w celu oczyszczenia organizmu nie jest prawidłową drogą. Wiecie co wtedy zaczyna się dziać w waszym umyśle? Zaburzacie relację z jedzeniem, zaczynacie walczyć, a nie współpracować z ciałem.

Bardzo często w programie “Jestem ważna! Mam czas dla siebie, czas na trening i zdrowe odżywianie” obserwuję zaburzenia żywienia, które wynikają z wielu diet cud, czy procesów oczyszczania. To, co oczyszcza nasze ciało, to wątroba i to o nią należy zadbać poprzez zdrowe posiłki, relację z jedzeniem i ruch. Zdaję sobie sprawę, że stosowanie diet oczyszczających daje szybkie efekty w postaci ujemnych kilogramów i lekkiego brzucha, niestety tylko na chwilę. Zmienia się wtedy ciało, ale nie zmieniają się nawyki podejście do zdrowego jedzenia, dlatego też często występuje efekt “JOJO”.

Jako trener i kobieta sama łapałam się na momentach, kiedy zaczęłam wczytywać się w diety oczyszczające, po momentach, kiedy moim zdaniem przesadziłam 🙂 Dziś wiem, że nie ma to najmniejszego sensu. Kiedy zdarzają się bardziej syte dni i chcecie poczuć się lżej, podejmijcie decyzję o piciu większej ilości wody, zwiększeniu aktywności czy wprowadzeniu koktajli, które mogą wpłynąć na wasz metabolizm.

POMARŃCZOWE OCZYSZCZENIE Z TOKSYN

Składniki na 1-2 porcje:

  • 3 laski selera naciowego
  • pomarańcza
  • 1/2 cytryny
  • 1/2 łyżeczki startego korzenia imbiru
  • łyżeczka siemienia lnianego
  • szklanka wody

Wyciśnij sok z cytryny i pomarańczy, zmiksuj z umytym selerem naciowym, imbirem i siemieniem lnianym, uzupełniając wodą.

JESTEŚCIE CIEKAWI INNYCH SPOSPBÓW NA USPRAWNIENIE METABOLIZMU? Dajcie znać w komentarzu.


NOWA EDYTACJA – START – 04.01.2021