Sprawdź czy w twojej diecie jest wystarczająca ilość warzyw każdego dnia. Wykonaj zadanie z “tęczową tabelką’ aby przekonać się czy aby twoje odżywianie nie jest monotonne! Wystarczy tydzień aby zobaczyć jakie i ile warzyw jesz w ciągu dnia.

Co to jest porcja warzyw?

Najłatwiej przedstawić to za pomocą obrazka. Metodę zdrowego talerza stosuję w swoich programach od kilku lat. Moje klientki NIE MUSZĄ LICZYĆ KALORII, a chudną i ich skóra wygląda zdecydowanie lepiej. Zasadę talerzyka zalecam stosować przynajmniej do 4 posiłków.

Z doświadczenia trenerskiego wiem, że ciągle wydaje nam się, iż spożywamy odpowiednią ilość warzyw i owoców. Z analiz dzienników żywienia osób, które uczestniczą w programie “Jestem ważna! TOTALNA METAMORFOZA” czy “Aktywna Fit Ciąża”, widzę, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli np. na śniadanie zjadasz kromkę chleba z szynką i plastrem ogórka oraz pomidora to NIE DOSTARCZASZ porcji warzyw. Co innego gdyby było to: pół ogórka, pół pomidora, 2 rzodkiewki i szczypiorek.
Pobierz tabelkę i każdego dnia zapisuj te warzywa, które znajdują się w Twoim jadłospisie.
Zwróć uwagę na różnorodność całego tygodnia.
JEŻELI MASZ TRUDNOŚCI Z WPROWADZENIEM WIĘKSZEJ ILOŚCI WARZYW DO ODŻYWIANIA TO SKORZYSTAJ Z GOTOWYCH PLANÓW ŻYWIENIA, KTÓRE DOSTĘPNE SĄ NA MOJEJ PLATFORMIE. PRZEKONASZ SIĘ JAK PROSTO PODNIEŚĆ WARZYWA W DIECIE. JEŻELI NIE WIESZ JAK MOŻESZ PRZYGOTOWAĆ POSIŁKI NA BAZIE: SOCZEWICY, CIECIORKI, FASOLII CZY TOFU, KTÓRE SĄ ŚWIETNYM ŹRÓDŁEM BIAŁKA – RÓWNIEŻ SKORZYSTAJ Z PLANÓW. GOTOWE PLANY ŻYWIENIA TO PROPONOWANY TYDZIEŃ ODŻYWIANIA NA PODSTAWIE PROSTYCH I SZYBKICH PRZEPISÓW, KTÓRE RÓWNIEŻ ZNAJDUJĄ SIE NA PLATFORMIE. BEZ LICZENIA KALORII TWOJE POSIŁKI BĘDĄ PEŁNOWARTOŚCIOWE I PROSTE DO WYKONANIA.